KibrisAvukatim.com ®KibrisAvukatim.com ®KibrisAvukatim.com ®
Hafta içi: 09:00 - 17:00
Mesaj Gönderin
Türk Cumhuriyeti
KibrisAvukatim.com ®KibrisAvukatim.com ®KibrisAvukatim.com ®

Av. Refet Uzun

Uzun, ideas-law Hukuk Ofisi
  • refetuzun@gmail.com
  • +90 542 881 6000
  • Mahmut Paşa Sok. No:69, Lefkoşa

Uzun, ideas-law
Avukatlık Hukuk Ofisi

Ofisimiz Lefkoşa Merkezde, ve Girne’de de şubemiz bulunmaktadır. Kıbrıs’ın tüm merkez şehirlerindeki davalara bakabiliyoruz. Bizimle irtibat kurmaktan çekinmeyiniz.

Eğitim ve Mahkeme Deneyimi

2001 yılında KKTC Türk Maarif Kolejinden, 2007 yılında Yakın Doğu Üniversitesi Hukuk Fakültesinden mezun olup yüksek lisans eğitimini yapmak için Birleşik Krallık’a gitti. 2009’da Sheffield Hallam University – LLM Corporate Law and Strategy (Şirketler ve Ortaklıklar Hukuku ve Stratejisi) Yüksek Lisans programını tamamlayıp askerlik görevinin ardından Av. Oktay Feridun ve Av. Serhan Çinar (Oktay Feridun ve Ortakları) hukuk bürosunda stajını tamamladı ve stajının ardından 2013 yılına kadar burada çalıştı.

Profesyonel İş Tecrübeleri

2013 yılından bu yana ideas-law Kıbrıs Avukatlık ve Hukuk Daınşmanlığı bürosunda yönetici avukat olarak iş hayatını sürdürmektedir. Özel hukuk ve Kamu hukuku alanlarında hatırı sayılır derecede dava deneyimi ve ara buluculuk faaliyetleri vardır. Emlak danışmanlığında ve finans yönetimi sahasında müvekkillerine ve menfaattarlarına ciddi kazanımlar sağlamıştır. Kıbrıs’ta gayrimenkul edinilmesi, şirket kurulumu ve alacaklar için açılacak davalar özel çalışma alanıdır. Bunların yanısıra Enerji ve Rekabet Hukuku, Sigorta Tahkim, Tazminat ve Aile davarında ciddi bilgi ve tecrübeye sahiptir.

Üyelikleri ve Başarıları

Kıbrıs Türk Hukunu Araştırma ve Geliştirme Enstitüsü yönetim kurulu üyesi olarak 2011 yılından bu yana aktif bir şekilde görev almaktadır. Bunun yanında üniversite mütevelli heyeti üyeliği ve akademik çalışmaları devam etmektedir. “Kıbrıs’ta Grev Hakkı” ve “Hukuki Uyuşmazlıkların Mahkeme Dışı Çözüm Yolları” konulu 2 adet makalesi bulunmaktadır. Enerji Hukuku, Rekabet Hukuku, Sigorta Hukuku, Bankacılık Finans Hukuku alanlarında çeşitli kongre ve sempozyumlara katılmıştır.

Kıbrıs Hukuk Ofisimiz, Uzun, ideas-law

Müvekkillerine nitelikli ve dürüst avukatlık ve hukuk danışmanlığı hizmeti vermek amacıyla kurulmuştur.

Ofisimiz avukat ve hukukçu kadrosuyla;

Lefkoşa, Girne, Gazimağusa, Güzelyurt, İskele ve Lefke olmak üzere Kuzey Kıbrıs'ın tüm bölgelerinde çalışmalarını sürdürmektedir.